Čelik u gostima dobio Kozaru 35:32 i izjednačio se sa Bosnom na 1. mjestu

0
3

IMG_17502-1024x682Zenica, Goražde, Prijedor – „Čelična rukometna mašina“ nastavila je da melje i uknjižila novu pobjedu i nova tri boda u gostima. Sarajevska Bosna remizirala je u Goraždu – 28:28, pa su Čelik i „Studenti“ ponovo na izjednačeni na vrhu tabele. Prema riječima predsjednika Čelika Paneta Škrbića, Kozara koja je predzadnja na tabeli Premijer lige, pružila je jak otpor izabranicima trenera Zdenka Antovića.

Iako je Čelik u pojedinim trenucima ima prednost i od 6 – 7 golova, na kraju je bilo 35:32 (17:15) za „crveno – crne“. „Ova ekipa postaje zenički i BiH fenomen. Još ujutro u 9.00 sati nije bilo prevoza i nije se znalo hoće li se u zakaznom terminu u 11 sati uopšte i  putovati u Kozarsku Dubicu, a onda se iste večeri  odigrala je perfektnu utakmicu i ostvara novu važnu pobjedu. Ova klapa zeničkih rukometaša jednostavno svojom borbenošću i požrvtvovanošću  – može sve! Otputovalo se u Dubicu sa 10 igrača, igrači koji pohađaju srednju školu nisu mogli putovati u Dubicu  radi obaveza u školi, a nedostajao i pouzdani prvotimac Edvin Begović, koji je imao obaveze na poslu. Zbog svega toga, ovi su momci zaslužili da  u subotu, 16. novembra Gradska arena u utakmici protiv  ekipe RK Prijedor – bude krcata! Da dođu svi koji vole ovaj grad! U jednoj Dubici ljubitelji rukometa napune njihovu Gradsku dvoranu i tokom svih 60 minuta fenomenalno navijaju za svoj tim – koji gubi! Zeničani – probudite se, podržite ovaj klub koji vrijedi“, kaže Škrbić koji je želio dodati i ovo: „Moram naglasiti prelijepo gostoprimstvo RK Kozara i građana Dubice, koji su Čelik dočekali kao rukometnu veličinu i na kraju sva publika, na nogama, nagradila je naše igrače aplauzom“.

Svi igrači su odigrali požrtvovano, a Milan Ivančev i Davor Kadić postigli su po 9 golova. Mirza Hurem dodao je 6, aMilan Duvnjak 4 pogotka.

Dvorana u Kozarskoj Dubici. Gledalaca oko 500. Sudije: Amar i Dino Konjičanin (oba Visoko). Delegat Aleksandar Miljević (Banja Luka). Sedmerci: Za ,,Kozaru” 3 (2), a za ,,Čelik”  3 (3). Isključenja: ,,Kozara” 10 minuta, ,,Čelik” 8 minuta.

KOZARA MP: Kondić, Stojanović, Nenadović (3), Mijatović (1), Glumčić, Stevo Burazor, Maksimović (4), Marko Stanić (10), Bižić, Miljuš, Goran Stanić (10), Nikola Radeka, Vuleta, Grahovac, Petrušić (1) i Bojan Burazor. Trener: Branislav Grahovac.

ČELIK: Ivančev (9), Dervenčić (1), Martić (2), Duvnjak (4), Kadić (9), Jolović (2), Sirčo, Starčević, Begagić (2), Hurem (6). Trener: Zdenko Antović.