Velika Britanija – Sretni dobitnik iz Velike Britanije osvojio je premiju od 129.384.564 eura u igri na sreću pod nazivom “Euro milioni”, saopšteno je iz francuske lutrije.
Nakon dva izvlačenja bez dobitnika, sinoć je izvučena dobitna kombinacija brojeva šest, 24, 25, 27 i 30, uz “brojeve sretne zvijezde” pet i devet. Za sada još nije poznato da li je sretni dobitnik pojedinac, grupa ljudi ili neka organizacija, ali je riječ o četvrtoj nagradi po osvojenoj količini novca u historiji britanske Nacionalne lutrije.
“Euromilion” lutrija se igra od 13. februara 2004. godine u devet zemalja zapadne Evrope – Austriji, Belgiji, Britaniji, Francuskoj, Irskoj, Luksemburgu, Portugalu, Španiji i Švajcarskoj.
(pressing.ba)