Bosna ubjedljiva u Brčkom, Gračanica bolja od Slobode

0

14101115247rkbosna_saBrčko, Gračanica – Sinoć su odigrana dva meča rukometne Premijer lige BiH u okviru šestog kola, a pobjede su slavile ekipe sarajevske Bosne i Gračanice…
Bosna se nije dala iznenaditi u Brčkom, pa su već na poluvremenu vodili sa 17:8 protiv Lokomotive, u drugom dijelu Studenti su nastavili u istom ritmu i na kraju su slavili sa ubjedljivih 35:21.

Bosnu su do pobjede vodili Vranac, Građan i Delić sa po pet golova, dok je kod Lokomotive Benić postigao šest golova.

Gračanica je pred svojim navijačima slavila u kantonalnom derbiju protiv Slobode sa 38:25, a Gračanlije su na poluvremenu imale 17:14.

Domaće su do pobjede vodili Sumbić i Osmanhodžić sa sedam golova, dok je iskusni pivot Ilić dodao šest. Kod gostiju šest igrača je postiglo po tri gola.