Bh. rukometaši sutra počinju pripreme za operaciju EURO 2016.

0
0

news-2014-Januar-rukometasi_bih24_812618619BiH – Muška rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine u naredna četiri dana okupit će se u Sarajevu pred početak kvalifikacija za plasman na Evropsko prvenstvo 2016. godine u Poljskoj. 

Direktor reprezentacije Mirza Muzurović dolazak prvih igrača i selektora Dragana Markovića najavio je za sutra, a svi igrači trebali bi biti na prozivci do nedjelje, 26. oktobra.

Prvi od dva kvalifikaciona susreta u ovoj godini najbolji rukometaši će igrati 29. oktobra protiv Bjelorusije u Minsku, a četiri dana kasnije će u Tuzli ugostiti prvog favorita grupe – Dansku.

Četvrta ekipa u Drugoj grupi je selekcija Litvanije.

Selektor Marković grupu je ocijenio kao veoma kvalitetnu i neugodnu.

“Danska je apsolutni favorit grupe, sigurno da je i reprezentacija Bjelorusije izuzetno težak protivnik, a selekcija Litvanije nikada nije bila za potcjenjivanje. Smatram da i mi imamo određeni kvalitet i da ćemo se sigurno boriti za pozicije koje vode nastupu na EP-u. Ako budemo zdravi, bit ćemo težak protivnik svim ovim ekipama”, kazao je Marković za Fenu.

Selektor je krajem septembra objavio spisak igrača na koje računa za predstojeće susrete.

Na spisku se nalazi 19 igrača: Benjamin Burić, Nebojša Grahovac, Peđa Dejanović, Alen Ovčina, Mirko Mikić, Nikola Prce, Duško Čelica, Ivan Milas, Mirsad Terzić, Ivan Karačić, Josip Perić, Kosta Savić, Dejan Malinović, Marko Panić, Vladimir Vranješ, Muhamed Toromanović, Senjamin Burić, Faruk Vražalić i Deni Velić.

U kvalifikacijama, koje će se igrati do sredine juna 2015. godine, učestvuje 28 reprezentacija, svrstanih u sedam grupa. Na EP-u će se plasirati po dvije najbolje ekipe iz svake grupe i jedna najbolja trećeplasirana reprezentacija te domaćin Poljska.

Raspored nastupa reprezentacije BiH u kvalifikacijama za EP (Druga grupa):

29. oktobra: Bjelorusija – BiH

2. novembra: BiH – Danska

29/30. aprila 2015: BiH – Litvanija

2/3. maja 2015: Litvanija – BiH

10/11. juna 2015: BiH – Bjelorusija

13/14. juna 2015: Danska – BiH

Kvalifikacione grupe:

Prva grupa: Hrvatska, Norveška, Holandija, Turska

Druga grupa: Danska, Bjelorusija, Litvanija, BiH

Treća grupa: Slovenija, Švedska, Slovačka, Latvija

Četvrta grupa: Srbija, Island, Crna Gora, Izrael

Peta grupa: Mađarska, Rusija, Portugal, Ukrajina

Šesta grupa: Francuska, Makedonija, Češka, Švicarska

Sedma grupa: Španija, Njemačka, Austrija, Finska

(24sata.info)



Bosna PRESS pratite putem Facebook | Twitter | Android| iPhone

Stavovi iznešeni u ovom tekstu su autorovi i moguće je da isti ne predstavljaju stavove naše redakcije.
Komentari su vlastita mišljenja autora i redakcija zadržava pravo brisanja vulgarnih i uvredljivih komentara.

OSTAVITI ODGOVOR

Molimo unesite komentar!
Ovdje unesite svoje ime