21. Mart 2016

slika

Kreševo – U subotu 19.03.2016. god. u sali srednje škole u Kreševu, održano je 6. Prvenstvo Federacije u tradicionalnom karateu.

Tehnička organizacija je pripala karate klubu “Zanshin” Kreševo.

Takmičenje je podržala i sponzorirala općina Kreševo. Na takmičenju je učestvovalo 16 klubova sa ukupno 214 takmičara i takmicarki iz F BiH:
1. Karate klub “Zanshin” Kreševo,
2. Karate klub ”Budučnost” Visoko
3. Karate klub “Fudoshin” Kiseljak,
4. Karate klub “Mostar” Mostar,
5. Karate klub ”Moštre” Visoko,
6. Karate klub “Bregava” Stolac,
7. Karate klub “Gard” Zenica,
8. Karate klub “Vareš” Vareš,
9. Karate klub “Rudar” Breza,
10. Karate klub “Drvar” Drvar,
11. Karate klub ” Zenica” Zenica,
12. Karate klub “Fudokan” Fojnica,
13. Karate klub “Fudokan” Visoko,
14. Karate klub ”Yoshitaka” Sarajevo,
15. Karate klub “Seiken” Visoko,
16. Karate klub “Visoko” Visoko.
Takmičenje je održano u svim uzrasnim kategorijama:
– 6-7 godina dječaci i djevojčice ( Kihon, Kihon ipon, Kate i Kate ekipno.),
– 8-9 godina dječaci i djevojčice ( Kihon,
Kihon ipon,Jiyu ipon, kate i kate ekipno),
– 10-11 godina dječaci i djevojčice (Jiyu ipon kumite, kate i kate ekipno),
– 12-13 kadeti i kadetkinje (Jiyu ipon, kate i kate ekipno),
– 14-15 godina kadeti i kadetkinje (Ko-go kumite, kate),
– juniori i juniorke ( Ko-go kumite, kumite, kate, Fuko-go i kate),
– seniori i seniorke ( Kumite, Fuku-go, En-bu i kate).
Karatisti karate kluba ”Visoko” Visoko su nastupili sa ukupno 17 takmičara , a
Karate klub ”Fudokan” Visoko sa 6 takmičara
,
Postignuti rezultati:
– Elma Podojak: – 1. mjesto kate pojedinačno, 1. mjesto Kihon, 3. mjesto Kihon-ipon-kumi.
– Ilda Mulahasanović: – 2. Mjesto kate pojedinačno, 2. mjesto Kihon,
– Nedžla Čolo: 2. mjesto kate pojedinačno, 3. mjesto Kihon, 3. mjesto Kihon-ipon kumite,
– Isman Babić: 3. mjesto kate, 3. mjesto Kihon, 3. mjesto Kihon-ipon kumite,
– Mustafa Mlačo: 2. mesto kate, 3. mjesto Kihon, 3. mjesto Kihon ipon-kumite ,
– Husein Građan: 1. mjesto kate pojedinačno, 1. mjesto Kihon,
– Esmin Čolo: 2. mjesto kate, 3. mjesto Jiyu ipon kumite,
– Dino Šehić: 3. mjesto kate
– Ivković Harun: 1.mjesto kumite, 3.mjesto Kihon,
– Zukan Semir: 3. mjesto Kihon ,
– Dženan Hajdarević: 3. mjesto kate pojedinačno
– Fatma Krehić: 2. mjesto kate pojedinačno, 2. mjesto Jiyu ipon kumite
– Dišalari Ejman: 1.mjesto Kumite kadeti, 2. mjesto kate pojedinačno kadeti
– Bulut Sađid: 1.mjesto kate, 1. mjesto Ko-go kumite, 1.mjesto Kumite juniori
– Bulut Senahid: 1. mjesto Kumite,1. mjesto Fuku-go, 2.mjesto kate, 2. mjesto Ko-go seni.
– Kata tim juniori(Senahid Bulut, Sađid Bulut i Ejman Dišelari ) 1.mjesto,
– Kata tim djevojcice (Elma Podojak, Ilda Mulahasanovic i Đelić Rania ) 2006. g. 1. mje.
Osvojeno je ukupno:

– 13 zlatnih medalja,
– 10 srebreni medalja,
– 13 brozanih medalja.
Za najuspješnijeg seniora je proglašen Sanid Merzić iz karate kluba ”Mostar” Mostar, Za najuspješniju seniorku takmičarka Rijalda Džiho iz karate kluba ”Mostar” Mostar.
Ukupni plasman po klubovima
1. Karate klub ”Mostar” Mostar
2. Karate klub ”Visoko” Visoko
3. Karate klub ”Vareš” Vareš

Zadovoljni smo postignutim rezultatima na Federalnom prvenstvu , naredna aktivnost je po kalendaru TKA-BiH je međunarodni turnir, koji će se održati 23. aprila u Mostaru.

(magazinplus.eu)

Bosna PRESS pratite putem Facebook | Twitter | Android| iPhone



Stavovi iznešeni u ovom tekstu su autorovi i moguće je da isti ne predstavljaju stavove naše redakcije.
Komentari su vlastita mišljenja autora i redakcija zadržava pravo brisanja vulgarnih i uvredljivih komentara.

OSTAVI ODGOVOR