Visočki karatisti sjajni na međunarodnom turniru u Kopru (Slovenija)

1
2

visoko-karate111

Visoko, Slovenija – U subotu i nedjelju, 24. i 25.10.2015.godine, grad Kopar – Slovenija, je bio domaćin međunarodnog karate turnira „I Kup grada Kopra“ , kao i sudijskog seminara u tradicionalnom karateu.

I Z V J E Š T A J

sa međunardonog karate turnira

I KUP GRADA KOPAR U TRADICIONALNOM KARATEU

U subotu je održan seminar za sudije u tradicionalnom karateu koji je vodio istaknuti italijanski stručnjak i član tehničkog odbora Svjetske federacije, Eligio Contarelli majstor karatea 7. DAN. Seminaru su prisustvovale sudije iz Slovenije, Italije, Srbije i BiH.

Nedjelja je bila rezervisana za međunarodno takmičenje u tradicionalnom karateu „I Kup grada Kopra“ uz organizaciju Slovenackog tradicionalnog karate saveza i općine Kopar, a nastupile su četiri reprezentacije i klubovi iz: Slovenije, Italije, Srbije i Bosne i Hercegovine.

Učestvovalo je ukupno 380 takmičara u sljedećim disciplina:

  • Kihon ippon kumite (6-7g),
  • Jyu ippon kumite (8-9g,10-11g,12-13g),
  • Ko-Go komite (12-13g,14-15g,16-17g),
  • Kate pojedinačno i kate ekipno u svim uzrasnim kategorijama,
  • Kumite (juniori-seniori,juniorke-seniorke ).

U prelijepoj dvorani koparske osnovne škole, karate reprezentacija tradicionalnog karatea BiH je u ukupnom plasmanu osvojila odlično 1. mjesto.

Za Tradicionalnu karate-do asocijaciju BiH je nastupio 61 takmičar iz 11  karate klubova:

  1. „Yoshitaka“ Sarajevo
  2. „Fudokan“ Visoko
  3. „Rudar“ Breza
  4. „Romanija“ Pale
  5. „Mostar“ Mostar
  6. „Visoko“ Visoko
  7. „Igman“ Istočno Sarajevo
  8. „Vareš“ Vareš
  9. „Zanshin“ Kreševo
  10. „Fudoshin“ Kiseljak
  11. „Fudokan „ Fojnica

Osvojeno je ukupno 35 medalja: 8 zlatnih, 12 srebrenih i 15 bronzanih.

Zlatne medalje osvojili su:

  1. Edin Maslo, kate pojedinačno (kadeti);
  2. Irena Lubura, Ko-Go kumite pojedinačno (djevojčice 2000.-2002.godište);
  3. Zinedin Husić, kate pojedinačno (dječaci 2006.-2008.godište);
  4. Elma Podojak, kate pojedinačno (djevojčice 2006.-2008.godište);
  5. Milan Vuković, kate pojedinačno (dječaci 2003.-2005.godište);
  6. Njegoš Petrović, kate pojedinačno (dječaci 2000.-2002.godište);
  7. Vojin Karašik, kata pojedinačno (dječaci 2000.-2002.godište);
  8. Darja Poluga, JIK pojedinačno (djevojčice 2003.-2005.godište);

Srebrene medalje osvojili su:

  1. Armin Hajduković, borbe pojedinačno (seniori);
  2. Amra Fazlić, borbe pojedinačno (kadetkinje);
  3. David Kovač, borbe pojedinačno (kadeti);
  4. Edin Maslo, Ko-Go kumite pojedinačno (kadeti);
  5. Edin Husić, kate pojedinačno (dječaci 2006.-2008.godište);
  6. Marija Terzić, kate pojedinačno (djevojčice 2006.-2008.godište);
  7. Jana Pržulj, kate pojedinačno (djevojčice 2006.-2008.godište);
  8. Milan Vuković, JIK pojedinačno (dječaci 2003.-2005.godište);
  9. Elenora Kujača, Ko-Go kumite pojedinačno (djevojčice 2000.-2002.godište);
  10. Matija Kokor, Ko-Go kumite pojedinačno (dječaci 2000.-2002.godište);
  11. Kata tim kadetkinje (Amra Fazlić, Arijana Klančević, Marina Milanovski);
  12. Kata tim dječaci 2000.-2002. godište (Njegoš Petrović, Vojin Karišik, Nikola Baričanin);

Bronzane medalje osvojili su:

  1. Adis Dedić, kate pojedinačno (kadeti);
  2. Senahid Bulut, kate pojedinačno (kadeti);
  3. Sađid Bulut, kate pojedinačno (kadeti);
  4. Nikola Lubura, borbe pojedinačno (kadeti);
  5. Almin Abdulahović, Ko-Go kumite pojedinačno (kadeti);
  6. Belmin Karalija, Ko-Go kumite pojedinačno (dječaci 2000.-2002.godište);
  7. Ajna Bečirhodžić, kata pojedinačno (djevojčice 2003.-2005.godište);
  8. Semir Zukan, JIK pojedinačno (dječaci 2003.-2005.godište);
  9. Mustafa Mlačo, kata pojedinačno (dječaci 2006.-2008.godište);
  10. Nikola Baričanin, kata pojedinačno (dječaci 2000.-2002.godište);
  11. Vojin Karišik, JIK pojedinačno (dječaci 2000.-2002.godište);
  12. Armin Kelecija, Ko-Go kumite pojedinačno (dječaci 2000.-2002.godište);
  13. Kata tim djevojčice 2000.-2002.godište (Darja Poluga, Sanja Lopatić, Nevena Vuković);
  14. Borbe tim seniori (Nikola Lubura, David Kovač, Senahid Bulut);
  15. Kata tim juniori (Ajla Ličina, Vildana Kočić, Ahmed Bulbul);

Reprezentaciju je predvodio: predsjednik Asocijacije Redžep Građan, potpredsjednik Momir Popović, selektor Salih Grbić, treneri: Mersiha Delalić i Radivoje Maunaga, sudije:Haris Mulahasanović,  Amar Alajmović i Mato Dujmović, te sekretar Nusret Građan.

Tradicionalnu karate-do asocijaciju BiH očekuje  nastup na svjetskom prvenstvu,  koje će se održati u Beogradu – Republika Srbija, početkom decembra ove godine.

Generalni sekretar
Nusret Građan

(vipromo.ba)



Bosna PRESS pratite putem Facebook | Twitter | Android| iPhone

Stavovi iznešeni u ovom tekstu su autorovi i moguće je da isti ne predstavljaju stavove naše redakcije.
Komentari su vlastita mišljenja autora i redakcija zadržava pravo brisanja vulgarnih i uvredljivih komentara.

1 komentar

  1. Aferim karatistima a sad da kazem koju o eminenciji c*ricu:

    Upravo ovakve stvari deplasiraju cerica sa visih esalona drustva i politike. Zaista je bijedno njegovo klecanje pred AKP – covjek njegovog kalibra mora biti nadstranacki, bosnjaci treba da imaju izuzetne odnose sa turskom ko god tamo bio na vlasti! Pogledajmo jevreje i njihov lobi – oni primjerice podrzavaju i jednu i drugu politicku partiju u sjedinjenim drzavama – nekada malo vise jednu, nekada malo vise drugu – ali nikada ne podrzavaju iskljucivo jednu stranu.

    Al sta “eminencija” c*ric zna o tome? Bas je ponekad teski papak!

    0

    0

OSTAVITI ODGOVOR

Molimo unesite komentar!
Ovdje unesite svoje ime