Krpić i Ahmetović sredili Travnik

0
3

Tuzla, Travnik – Fudbaleri Slobode rutinski su danas na Tušnju savladali Travnik rezultatom 2:0.

Igra Crveno-crnih nije bila na pretjerano visokom nivou, a razlog vjerovatno leži u činjenici da su u ovom susretu nastupili bez nekoliko igrača iz prve postave te brzog ritma takmičenja. Tuzlaci su utakmicu riješili u prvom dijelu, da bi kasnije znalački sačuvali stečenu prednost.

Povela je Sloboda u 16. minuti. Krpić je izašao sam ispred golmana Strike i bez problema ga matirao. U nastavku susreta izdvajamo pokušaj gostiju preko Smajića, ali je njegov udarac završio pored gola.

Drugi gol Sloboda je postigla u 40. minuti. Nakon gužve u šesnaestercu gostiju, najbolje se snalazi Ahmetović i postiže svoj šesti gol u Premijer ligi.

U nastavku pao je ritam igre. Travnik se oslobodio pritiska Tuzlaka i nekoliko puta zaprijetio Piriću. U 49. minuti pokušava Anđušić glavom, a golman Slobode sjajno brani. Travnik je u 75. i 81. minuti imao dvije dobre prilike, ali oba puta prečka je bila saveznik gola Crveno-crnih.

Do kraja bez većih uzbuđenja. Sigurna pobjeda Slobode i potvrđena liderska pozicija.