20. Oktobar 2016

Doboj, Tuzla – Ekipa Mladosti iz Doboja kod Kaknja već je jednom nogom zakoračila u četvrtfinale nakon što je danas na svom stadionu pregazila člana Prve lige RS-a Slaviju iz Lukavice rezultatom 6:1.

Da sve na kraju izgleda još tužnije po sokolove, potrudio se igrač gostiju Marko Milenković, koji je u 5. minuti doveo Lukavičane u vodstvo, a taj gol kao da je dao dodatni motiv izabranicima Husrefa Musemića koji su do kraja prvog dijela poput tornada pomeli goste i vjerovatno obezbijedili plasman u četvrtfinale. Preko dvostrukih strijelaca Ramovića i Kuzmanovića, te golom Šišića, do 30. minute domaći su preokrenuli rezultat na nevjerovatnih 5:1. Konačnih 6:1 za Mladost postavlja u nastavku meča Maksimović.

Slavili su i nogometaši Radnika koji su ostvarili minimalnu pobjedu u Kaknju (0:1).

Jedan od derbija igrali su Sloboda i Široki Brijeg, a crveno-crni su na Tušnju slavili minimalnu pobjedu i tako stekli prednost pred revanš na Pecari sljedeće sedmice.

Strijelac pobjedonosnog gola bio je Samir Merzić u 10. minuti kada je pogodio nakon ubačaja iz kornera Fatića. Na 2:0 domaći su mogli povisiti u 60. minuti kada je Fatić uputio pravi projektil pod prečku, ali Bilobrk je sjajno odbranio.

Aktuelni osvajač Kupa, Radnik iz Bijeljine, ostvario je odličan rezultat u Kaknju protiv Rudara pobijedivši s 1:0.

U dosta lošoj utakmici kojoj je kumovao veoma loš teren u Kaknju nije bilo većih prilika u prvom poluvremenu. Iz drugog dijela meča treba izdvojiti prečku gostiju koja je najavila jedini gol na meču koji se desio u 71. minuti. Junak gostiju bio je Dušan Martinović.